Leksykon Brzydalmowy
Logo

Leksykon Brzydalmowy

Jak i o czym rozmawiają Brzydale? W naszej Brzydalpedii
znajdziesz nie tylko przydatne słowa, ale też hasła dotyczące
brzydalowej historii i raczej brzydkich obyczajów.

Brzydkie hasła:

Bibliotekarz

Aleksander Lewodłoński
Legendarny przywódca Brzydali, który w starożytnych czasach doprowadził ich armię do zwycięstwa w bitwie pod Nieładnogrodem. Taktyka polegała na zasłodzenia powietrza miłymi piosenkami – zgęstniało tak, że przeciwnicy nie mogli się ruszać.

Brzudella
Ulubiony dodatek do brzydalowych kanapek. Zawiera: czekoladę, kakao, nugat, toffi i trochę miodu na osłodę.

Brzydalwood
najmodniejsze w tym sezonie miejsce, w którym możesz spotkać wszystkich celebrytów Brzydalowa!

Brzydalwood

Brzydalmowa
Slang używany przez Brzydale. Całkiem nieźle radzą sobie z językiem polskim, ale jeśli poznasz kilka zwrotów brzydalmowy, na pewno zarobisz kilka dodatkowych punktów w brzydalowym towarzystwie.

Brzydki Chleb
Serial, podczas którego ulice Brzydalowa pustoszeją. Opowiada o brzydalu, którzy pod przykrywką zwykłego pracownika fabryki nakrętek potajemnie produkuje najlepszy (chociaż trochę brzydki) chlebek bananowy.

Ognisty Karol
Przodek Furu, który specjalizował się w wyszukiwaniu gniotów w brukowcach. Te najbrzydsze palił na stosie polewając obficie keczupem.

Bella Bubel
Absolutna gwiazda Brzydalwood! Zagrała w takich produkcjach jak “Brzydalman”, “Przebrzydło z wiadrem” czy “Brzydki i Brzydszy”.

Bella Bubel

Koszsurfing
1) Sport polegający na surfowaniu na pokrywce od śmietnika z przyczepionej do niej żaglem.
2) Przyjacielska inicjatywa polegająca na udostępnieniu na noc kosza... tfu, kanapy (kołcza), brzydalowi, który udał się w podróż.

Poczwarada
Parada Brzydali - odbywa się na dorocznym brzydalowskim festynie. Zaproszony każdy, kto nie wygląda jak model! No, w sumie modele też mogą przyjść.

Rio de Brzydeiro
Jeśli jest karnawał, to brzydale są w Rio. Nie szukaj ich w Brzydalowie. Lepiej od razu pakuj walizkę i ruszaj w drogę!

Rio de Brzydeiro

Szpetny Stanisław
absolutna gwiazda Brzydal TIVI. Swój program wieczornych Brzydalności prowadzi już od 11 lat. To właśnie on – uzbrojony w dyktafon, kamerę i aparat codziennie przemierza ulice Brzydalowa, aby dostarczyć Wam najświeższe informacje. Sam nagrywa, montuje i prezentuje! Samochodząca Brzydka Agencja Informacyjna!

Rio de Brzydeiro
sklep
YT
scroll to top